GO UP

HVAR Sea Expedition

separator
Cena 630€ 7 dní
Scroll down

HVAR Sea Expedition

630€ za osobu

V máji sa vydáme na morských packraftoch spoznávať jadranský ostrov Hvar. Lebo ostrovy majú svoje čaro. Hvar má niečo špeci, čo som zistil už pri minulej návšteve a z pohodlných packraftov je to iná káva ako z robinzonády či hotelového rezortu. Intenzívnejší a osobný zážitok. Na najkrajších miestach budeme v najlepší čas, teda ráno a podvečer, keď tam turisti ešte nie sú. Kedže to bude morská expedícia, vyrazíme na špeciálnych Robfin Sea Expedition packraftoch, ktoré sú vhodné na pádlovanie morským pobrežím, denne dáme v pohode za 3-4h pádlovania cca 10-15km vzdialenosť. To zvládne každý, kto chce. Natrénovať sa dá aj doma od jari. Nejdeme na preteky.

Spoznáme členité pobrežie tohoto ostrova, jeho podmorský život, lokálnu kuchyňu, rybací guláš gregada i lokálne víno z oblasti Sveta Nedelja. Na to budeme mať lokálneho znalca. Navštívime historické mestečko Hvar i súostrovie Paklinski otoci s plážou Palmižana, tamojší botanický park s nádhernými rastlinami. Okúpať sa vieme kdekoľvem, stačí vyskočiť z packraftu a skočiť nazad 🙂 Navštívime však i ďalšie pekné pláže ako Dubovica a Jagodna. Možno objavíme i jaskyne a skryté pláže. Isté je, že na 2-3 dni budeme mať basecamp u lokálneho znalca Mira v jeho Cliff Base vedľa Svetej Nedelji, jedinečnej základni s možnoťou skalného lezenia i ferát. Ochutnávka vína a slack-line medzi útesmi nad morskou zátokou je tiež výborná voľba. Proste pohoda. Ak je nevhodné počasie, vyriešime, safety first.

Zaujímavá je možnosť dopravy vlakom zo Slovenska. Piatok poobede nočákom z Bratislavy do Splitu. Ráno vyspinkaný trajektom na ostrov. Autom a mikrobusom sa dá zo Slovenska tiež, ale kedže budeme na ostrove ekologicky pádlovať bez motora, kochať sa krásou a budovať svoje telo i dušu, vlakom na Jadran je originálna a príjemná varianta 🙂 Bez stresu so zápchami, s vínkom v reštauráku, ranným slnkom v očiach. Eko. Bude mať Mirko nejaké naturálne eko víno?

Morská expedícia na Hvar nie je výlet s cestovkou. Prispôsobujeme sa matke prírode, spíme väčšinou nadivoko pod hviezdami. Nie všetko je isté, ako v živote. Platíte poplatok za prenájom vybavenia a na ostatné náklady sa skladáme. Hygienu na mori máme vyriešenú, o tom potom. Komu bude chýbať sprcha, poteší sa pauze na základni CliffBase. Na tento trip nezabudnete. Aj preto, že s vami pôjde profi fotograf 🙂

 • Destination
 • Departure
  Bratislava, Hlavná vlaková stanica
 • Departure Time
  Piatok 24.5.2024 o 15.50h
 • Return Time
  Nedeľa 2.6.2024 doobeda
 • Dress Code
  prímorské oblečenie, dlhý rukáv kôli slnku, klobúk alebo šiltovka, jedna teplá vrstva na večer, nepremokavá bunda, plavky

Lokácia tripu

ostrov Hvar, Jadranské more, Chorvátsko