GO UP
Image Alt

Info

Čo všetko by ste mali vedieť.

ČO – Packrafty sú nafukovacie kajaky, švajčiarsky nožík na vodu, prostriedok ako zažiť veľké dobrodružstvo v malej grupe. Využívame energiu riek na objavovanie prírody a samých seba. Prírodu spoznávame, obdivujeme jej harmóniu, chránime ju, čerpáme z nej energiu a stávame sa jej súčasťou. 

PRE KOHO – Projekt je určený pre ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah ku prírode a pohybu v nej, po poznávaní, dobrodružstve, po zážitkoch. Primárne to nemusia byť vodáci, ale skúsenosti z pádlovania sú výhodou. Aktivita je na kľudných riekach do WW1 vhodná od veku 7r, do WW2+ od veku 10r, samozrejme záleží na fyzickej a mentálnej výbave. Packarfting si užijú všetky vekové kategórie od juniorov po aktívnych dôchodcov.

KDE – Packrafty sú vhodné na rieky od kľudnej vody do náročných perejí WW4, v závislosti od skúsenosti packrafterov a veľkosti grupy. Úroveň vody v riekach je závislá na dažďoch, charaktere povodia a na jarnom topení snehu. Máme veľa zaujímavých riek na Slovensku, v Strednej Európe. Na packraftoch jazdíme aj na moria a pobrežné vody, ostrovy, na jazerá, fjordy, surfovali sme na nich aj na oceáne. 

NA ČOM – Jazdíme najmä na unikátnych packraftoch Robfin, ktoré sú stabilné, ale zároveň dobre ovládateľné, na kľudnej vode držia stopu, sú otvorené a samovylievacie. V perejách vďaka konštrukcii dodávajú stabilitu. Aj menej skúseným kajakárom dávajú možnosť si užiť energiu pereje zo sedadla motorky. Spolupracujeme s českým výrobcom robfin.cz a pomáhame mu s tvorbou promo foto a video obsahu.

RIZIKO – Vodácky šport prináša reálne potenciálne riziko úrazu, prípadne aj fatálne následky. Na vodu chodíme vyše 30 rokov, sledujeme aktuálne informácie, vieme zodpovedne vyhodnotiť rizikové situácie, máme skúsenosti z ich riešení. Riziká treba ošetriť poistením, doporučujeme Alpinvereign alebo vhodnú poistku na horské športy. Z našej skúsenosti vieme, že si zvyčajne klienti v kontrolovanom prostredí tieto aktivity spojené s rizikom užijú, získajú väčšiu sebadôveru a naučia sa zvládať lepšie aj rizikové situácie v bežnom živote. Vrátane mládeže, pre ktorú je to ešte dôležitejšie ako pre dospelých.

STRAVA – Využívamne kombináciu kempingovej kuchyne, lokálnych gastro zariadení. Klientom na tripoch ponúkame chutnú domácu varenú sterilizovanú stravu od AdventureMenu.cz .

UBYTOVANIE – Chceme byť intenzívne v prírode, preto spíme väčšinou v kempoch, kde sú k dispozícii sociálne zariadenia. V prípade preferencií po vyššom komforte je možný karavan alebo ubytovanie na súkromí či v penziónoch. Ak je to vhodné, preferujeme divoké kempy, s rešpektom ku prírode a okoliu.

PREPRAVA – Závisí od vzdialenosti riek, počtu dní a charaktere tripu. Štandartne využívame osobné autá a expedičné dodávky. Na vzdialenejšie európske a mimoeurópske destinácie využívame leteckú prepravu. Komplet packraftingová výbava s osobnou batožinou sa dá zbaliť do 20kg limitu.

AKO DLHO – Robíme jednodňové aj viacdenné tripy, pripravujeme aj viac týždňové expedície. Čím dlhšie, tým lepšie. Neradi sa ponáhľame, radi si výlety užívame.

PROFI FOTO – Na packrafting tripoch robíme foto a video dokumentáciu. Pár fotiek je  zdieľaných na sociálnych sieťach. Ak je na tripe aj profesionálny fotograf, klienti budú oboznámení s možnosťou získať za príplatok PROFI FOTO SET, ktoré si sami nemôžu počas jazdenia urobiť. Cena na osobu je 30€ / 1deň, 50€ / 2dni, 80€ / 4 dni alebo 100€ / týždeň. V cene je výber fotiek v malom rozlíšení pár hodín po splave a spracovaný osobný fotoset v plnom rozlíšení pár dní po tripe. Ak je to vhodné, večer si v kempe robíme foto a video projekciu, pre potešenie i výučbu.

KURZ – Na zoznámenie sa pohybom po vode odporúčame klientom aktivity na www.vodackecentrum.sk V priebehu roka organizujeme packraftingové kempy na kľudnej a pomaly tečúcej vode. Začiatočníci, Outdoor nadšenci, juniori. Dunaj, Dunajské Luhy, kanál Orava v Dolnom Kubíne. Odvážnejším ponúkame jazdy na vodnoslalomovom kanáli v Čunove (WW III-IV) – kemp Čunovo a Liptovskom Mikuláši (WW II-III) – kemp Villa Betula.

VÝBAVA – našich rekreantov vybavíme všetkým, čo potrebujú aby si to na rieke užili. Základ je vhodný packraft (M,L,XL) podľa výtlaku, vhodný neoprén podľa veľkosti postavy, neoprénové ponožky, prilba, kajakárske pádlo, bezpečnostná vesta. Klient si berie svoju spodnú vtstvu, ideálne technické rýchloschnúce oblečenie. Neoprény pred použitím vždy perieme.

VYŠŠIA MOC – Príroda je veľký pán, najvyšší. Zrážky, vietor, kadečo. Sledujeme predpovede a vývoj počasia a snažíme sa robiť múdre rozhodnutia. Je možné, že sa bude program vzhľadom k počasiu meniť, všetky podstatné veci oznámime alebo spolu konzultujeme.