GO UP

Slovinsko packraft trip

Slovinsko je zem zasľúbená. Chodím sem vyše 20 rokov, napriek tomu nám vie ponúknuť nové zážitky. V našej nultej sezóne 2020 sme dali dokopy 7 packraftov a vyrazili do doliny Sávy na sever Julských Álp.

Mali sme 3 nováčikov, tak sme na rozjazdenie zvolili Sáva Dolinka a Sáva Bohinka, obe WW 1-2, voda mierne nadlimitná, akurát. Zabavili sme sa na niekoľkých jezoch, 10 a 11 roční chlapci sa rozjazdili, prekonali strach z vodnatejších perejí a technickejších úsekov. Otcovia získali dôveru, že chalani to dajú. Chalani si to začali užívať a bolo vidno ako si pomáhajú a učia sa jeden od druhého.

Následne sme sa presunuli cez sedlo Vršič do doliny smaragdovej rieky Soča, pozreli Izvir a za stavu 118cm v Logu Cezsočskom sme splavili so skupinou 2x úsek Cezsoča – Srpenica 2. V menšej skupine sme si dali aj úsek do Trnova vrátane slalomky WW 3-4 a na ďalší deň lahôdku – rieku Koritnica WW 3-4.

Packraft Robfin nie je fér loď. Dovolí vám užiť si na kajaku viac, ako viete na kajaku jazdiť. Dá vám priestor naučiť pracovať so svojou technikou, trúfnete si o stupeň viac, zažijete nové pereje. Prípadné problémy sa zvládajú násobne ľahšie ako pri plastovej bandaske. Mnoho ľudí bolo počas tripu na packrafty zvedavé a vyskúšalo si ich. O prvoradej bezpečnosti a nutnej výbave i skúsenostiach lídrov grupy sa nemusíme baviť, je to nutnosť.

Prajeme vám peknú sezónu na vode, safety first!