GO UP

Amazónia domáca

separator
Cena 40€ 1 deň
Scroll down

Amazónia domáca

40€ za osobu

Sústava dunajských ramien pod Bratislavou predstavuje unikátny ekosystém. Je to najväčšia vnútrozemská riečna delta v Strednej Európe.

Vybudovaním  Vodného diela Gabčíkovo sa výrazne zmenšila. Pestrosť fauny a flóry Dunajských Luhov zabezpečuje tejto oblasti príťažlivosť a nutnosť ochrany. Obzvlášť obľubujeme poznávanie tejto oblasti na jar, keď sa do systému riečnych ramien dostáva viac vody a lužný les ožije. Tento simulovaný jav nahrádza prirodzený proces jarných záplav, ktorý je blahodarný pre viaceré formy života.

Chodíme sem v malých skupinách, na člnoch bez motorov. Ľahké packrafty vážia len 5-6kg, takže nie je problém ich preniesť cez početné haťky. Morské kajaky sú najefektívnejšou formou pohybu na kľudnej vode, ale podobne ako plastové kanoe či katamarany sa horšie prenášajú a ťažšie otáčajú ako malé packrafty. Existuje množstvo objavných trás, ktoré sú pre packrafty ideálne. Packrafty sú stabilné a preto radi kombinujeme výlety po vode s pozorovaním a fotením vtákov.

Explore. Enjoy. Understand. Protect.

Sme súčasťou prírody. Radi objavujeme, tešíme sa, snažíme sa pochopiť súvislosti a prírodu chránime pre ďalšie generácie. Radi vám tento div prírody ukážeme s pohodlia packraftov. Amazónske dobrodružstvo sa dá zažiť aj doma na Slovensku. V susednom Maďarsku je podobne veľká oblasť dunajských ramien, ktorú radi kombinujeme s tou slovenskou.

 • Typ tripu
 • Odchod
  Dobrohošť
 • Čas odchodu
  24.4.2021 10h
 • Čas návratu
  ten istý deň večer
 • Oblečenie
  podľa aktuálneho počasia, spodná technická vrstva pod neoprén, vrchná bunda proti vetru, ak je teplo stačia plavky
 • V cene
  packraft a pádlo
  pár fotiek v malom rozlíšení
  sprievodca
  vodácka výbava - prilba, vesta, neoprén Long John, neoprénové ponožky
 • Nie v cene
  doprava
  foto workshop
  kemping
  letenka
  poistenie
  poplatok za rieku
  profi fotoset - rýchle lowres fotky zo splavu, fullres fotoset po tripe
  strava
  topánky na vodu
  ubytovanie
  wildcamp
1
začneme v bode A
Máme overené trasy a máme nepreskúmané trasy, obe varianty sú dobré a dajú sa kombinovať. Packrafty sa ľahko prenášajú cez haťky, čo je ich veľký výhoda oproti veľkým plastovým lodiam, kanojkám či morským kajakom. Možnosti v Dunajských ramenách sú veľké. Maďarské ramená sú tiež veľmi príťažlivé a služby o niečo lepšie.
2
končíme v bode A alebo v bode B
medzitým máme v ramenách asi 100 možností, volíme podľa aktuálnych kubíkov, ktoré prúdia z vodnej bnádrže, podľa smeru vetra, podľa šikovnosti grupy
Stabilné packrafty ponúkajú možnosti na wildlife fotografiu. Nikoho nerušíme, sme potichu, využívame teleobjektívy. Sme v malej skupine a čo nás čaká za ďalšou zákrutou je vždy otázne. Za dobrého svetla sa naskytnú aj zaujímavé krajinárske i makro zábery. Profesionálny fotograf vás prevedie po zaujímavých miestach. Fotiť z brehu alebo z vody je iný príbeh. Nebojte sa, neprevrátite sa, packrafty sú stabilné. Dopyt, cenu a termín riešime individuálne. Sprievodcom je profesionálny fotograf Martin Žilka PhotoMartini.com . Kontaktujte nás.