GO UP

Grécko / Iónske more – KORFU, PAXI

separator
Cena 590€ 7 dni
Scroll down

Grécko / Iónske more – KORFU, PAXI

590€ za osobu

Letecky sa za 2h pohodlne prepravíme do Iónskeho mora a ob javíme 3 nádherné zelené ostrovy a ich divoké západné pobrežia. More je vyhriate, krásne pláže prázdne a my si zopár z nich užijeme nadivoko s wildcamp priamo na plážach.

 

 

Na každom ostrove máme inú stratégiu a  pri spôsobime ju počasiu, vetru a vlnám. Naše Robfin Sea Expedition packrafty sú užšie a dlhšie ako bežné packrafty, výborne držia smer a denne budeme pádlovať cca 3-4h. Batožinu vieme naložiť aj do vodotesných zipsov. Jedlo budeme kombinovať niečo lokálne, niečo naše Adventure Menu, v reštauráciach by som si nenechal ujsť jahňacinku, mušle a iné čerstvé morské plody.

Spoznávanie najkrajších častí Iónskeho mora začneme na ostrove Korfu. Strávime tu 3 dni, prvú noc budeme v Kerkyre, ďalšie dve noci spíme na krásnych plážach. Po ostrove sa prepravujeme autom. Trajektom sa presunieme na súostrovie Paxi, skultúrnime sa v ubytovaní v malebnom rovnomennom mestečku, večeru dáme v prístave, la nádhera. Najbližšie dni budeme na mori, pádlujeme okolo ostrovov Paxos a Antipaxos. Brutálne krásne jaskyne, ktoré šokli minule aj nás. Turistov je začiatkom októbra minimálne, sem tam jachta, užijeme si pokoj a krásne pobrežie. V prípade nevhodného počasia máme náhradný plán, safety first.

Spíme nadivoko na plážach. More je čisté a teplota na kúpanie ideálna. Bude aj ohník, víno a príbehy. Môže sa stať aj niečo neočakávané a budeme to riešiť. Ako v živote. Pádlujeme rýchlosťou okolo 5 km/h, ale niekedy sa necháme unášať vetríkom popri pobreží. Za deň prepádlujeme spokojne 10-15km.

Po siedmych dňoch sa vrátime domov iní. Radostnejší, spokojnejší, zdravší. Navyše ušetríme cca 3-4 dni v porovnaní s tým, keby sme sem a späť chceli ísť zo Slovenska mikrobusom s morskými kajakmi. Na takýto trip sa nezabúda, toto sú dni, pre ktoré sa oplatí žiť 🙂 A spomienky ostanú aj vďaka fotkám od profi fotografa, na mori sa nefotí ľahko 🙂

 • Destination
 • Departure
  Bratislava letisko
 • Departure Time
  2.10.2024
 • Return Time
  9.10.2024
 • Dress Code
  neskoré leto, plavky, krátke veci, dlhé tričko na pádlovanie, jedna teplejšia vrstva na večer, nepremokavá bunda, klobúk alebo šiltovka
1

Lokácia tripu