GO UP

NÓRSKO aquatrip

separator
Cena 1200€ 7 dni
Scroll down

NÓRSKO aquatrip

1200€ za osobu

Nórsko je výnimočné, ak ste neboli, tak vás uchváti. Ak ste boli, z vody ho uvidíte krajšie, inak. Na seba i na prírodu budete po tripe pozerať s väčším rešpektom. Vydáme sa roadtrip krajinou hôr a vody. Fjordy, rieky, jazerá, ľadovce. Niečo z toho ochutnáme z pohodlia šikovných a stabilných packraftov. V roku 2023 sme sa vydali na prieskumnú packraftingovú expedíciu, nazbierali know-how, intenzívne sa kochali počas dlhých škandinávskych letných dní. Ideme opäť a výpravu organizujeme spolu s Vodáckym centrom. Bude to kombinácia poznávacieho roadtripu úžasnými scenériami a splavov na packraftoch.

Vodácky program máme sčasti rozdelený na dve výkonostné skupiny. Prvá skupina pôjde na jednoduchšie rieky s obtiažnosťou do WW II a bude pádlovať aj v pár ikonických fjordoch. Druhá skupina pôjde náročnejšie rieky obtiažnosti WW III/IV. V júni sa v Nórsku topí hlavný objem snehu na horách, vodopády sú masívne a v riekach je vody ozaj dosť. Budeme starostlivo vyberať, aké úseky na našom okruhu pôjdeme.

Pôjdeme údoliami riek i náhornými planinami, dáme si aj pádlovanie popri snehu, nazrieme na Troliu cestu i pod ikonický vodopád Sedem sestier. Minule sme stretli sobov i saunu pri rieke, uvidíme, čo sa nám na roadtripe podarí tentoraz. Žiadna cesta nie je rovnaká, máme radi zmenu, s rešpektom akceptujeme meniace sa podmienky od Matky prírody.

Jedinečná je i nórska architektúra včlenená do prírody. Navštívime starobylé kostoly, ale nevynecháme ochutnávku piva či obchody so suvenírmi. Ceny v nórskych obchodoch sú mierne vyššie ako u nás, v reštikách je ten rozdiel citelnejší. Budeme mať so sebou zásobu Adventure Menu, takže často príroda bude naša najlepšia reštaurácia.

 

 • Destination
 • Departure
  Lodenica UK, Karloveské rameno Bratislava
 • Departure Time
  3.6.2024
 • Return Time
  10.6.2024
 • Dress Code
  oblečenie do prírody, teplé vrstvy, oblečenie do dažďa, na vodu ideálne suchý oblek