GO UP

Od Tatier k Dunaju

separator
Cena 290€ 4 1/2 dňa
Scroll down

Od Tatier k Dunaju

290€ za osobu

Naša špecialitka. Využívame pestrosť našej krajiny a univerzálnosť packraftov, aby sme vám dopriali unikátny zážitok. Toto je domáce dobrodružné cestovanie, ako ho máme radi, žiadny trip nie je rovnaký. Vhodné aj pre menej skúsených pádlerov.

 

 

Zvyčajne trvá 4 a 1/2 dňa, ale môže aj viac. Niektoré termíny sú pevné, niektoré vyhlásime pružne v závislosti od dažďov. (Čerstvé info vo FB grupe Packraft Team Slovakia).

Splavujeme tie rieky, ktoré majú vhodný stav vody. Začíname okolo Tatier, kde si dáme niečo z riek Dunajec alebo Poprad. Ak je to možné, splavíme kaňon Prielomu Hornádu, Hnilec alebo horné úseky Váhu. Smerom k Dunaju pokračujeme buď povodím Váhu, kde máme Oravu, Turiec a Váh pri Strečne. Úseky na spodnom Váhu sú kľudnejšie a tiež zaujímavé. Ak pokračujeme povodím Hrona, skúsime okrem tejto vodáckej klasiky aj Ipeľ. Každopádne sa dostaneme ku Dunaju, kde máme k dispozícii okrem nášho veľtoku aj Moravu a tajomné ramená Dunajských Luhov. V závislosti od skúseností jazdcov v grupe máme po ceste aj dva vodnoslalomové kanály, v Liptovskom Mikuláši a v Čunove.

Toto je trip, na ktorý nezabudnete. Má aj 6 dňovú variantu. Creme de la creme. Budeme sa kúpať v termálnych prameňoch, navštívime lokálnych producentov potravín. Očakávajte neočakávané. Uvidíte Slovensko ako nikdy predtým. Na konci tripu budete iní ako na jeho začiatku. Zmení vás to. Veríme, že k lepšiemu. Okrem zážitkov si od profi fotografa odnesiete aj top fotky a akčný filmík. Spíme v kempoch alebo na divoko … Zvýšil sa vám tep?

 • Typ tripu
 • Odchod
  Bratislava, Vodácke centrum alebo iné miesta na Slovensku, riešime to individuálne
 • Čas odchodu
  streda 4.5.2022 o 17h
 • Čas návratu
  nedeľa 8.5.2022 večer
 • Oblečenie
  ideme na outdoor trip, na vodu spodnú techhnickú vrtstvu, oblečenie podľa počasia, na večer niečo teplejšie, môže pršať a môže byť aj teplo, čekuj predpoveď
 • V cene
  kemping
  packraft a pádlo
  pár fotiek v malom rozlíšení
  poplatok za rieku
  profi fotoset - rýchle lowres fotky zo splavu, fullres fotoset po tripe
  sprievodca
  vodácka výbava - prilba, vesta, neoprén Long John, neoprénové ponožky
 • Nie v cene
  doprava
  foto workshop
  letenka
  poistenie
  strava
  topánky na vodu
  ubytovanie
  wildcamp
1
Odchod z Bratislavy alebo iných častí Slovenska
Toto je unikátny trip. Nikto taký neorganizuje a žiadny sa nebude opakovať. Pred tripom sa dohodneme na doprave a dáme predbežný plán slovenských riek, ktoré chceme splaviť. Na trip sa štandartne vydávame vo štvrtok poobede o 17h z Lodenice Vodácke centrum.
2
Na tripe splavíme 3-4 rieky.
Nemáme doma Colorado, ani Soču. Ale máme krásne pestré rieky, niektoré majú alpský charakter, niektoré krásne meandrujú, iné idú popod bralá Národného parku či cez industriálne železiarne. Z vody uvidíme Tatry i Amazóniu pri maďarských hraniciach. Pôjdeme povodím Váhu alebo Hronu. Môžeme využiť menej známe toky, radi objavujeme. Viaceré rieky majú svoje legislatívne obmedzenia pre splavy. Naša trasa závisí od stavu vodných tokov. Expect unexpected.
3
Záver tripu
Zvyčajne končíme v Dunajských ramenách, ale môže to byť aj Ipeľ či Váh. Z tripu bude parádny fotoset a pravdepodobne aj krátky filmík. Isté je, že vy budete iní.
Toto nie je výlet pre tých, ktorý radi vedia všetko dopredu. Spíme v stanoch, kemperoch, či autostanoch. Jedna skupina je 5 klientov a guide, idú maximálne dve skupiny. Máme radi bočné cesty a prekvapenia, lokálnych producentov potravín i remeselníkov. Ak je po ceste horúci prameň, neodoláme. Tento trip má o niečo menšiu technickú náročnosť ako trip "Nebo, peklo, raj". Častejšie sa presúvame a preto spíme v kempoch, autostanoch alebo nadivoko.
Múdry cestovateľ nikdy neopovrhuje svojou vlastnou krajinou. Carlo Goldon
Tento trip má aj 6 dňovú variantu. Creme de la creme. Dobrodružná fajnota. Splavíme 5 slovenských riek. Ideálne pre malé skupiny, ktoré chcú zažiť intenzívne unikátne veci. Vhodné aj pre páry, väčšie deti, chlapské či dámske outdoor partie. Dajte dopyt, prediskutujeme možnosti, urobíme trip na mieru vám i hydrometerologickej situácii medzi Dunajom a Tatrami. Vhodná perióda je jar až jeseň.