GO UP

Salza – škola packraftingu

separator
Cena 200€ víkend
Scroll down

Salza – škola packraftingu

200€ za osobu

Salza je vodácka klasika, rieka učiteľka. Packraft je skvelý nástroj, ako sa v perejách zabaviť a niečo sa naučiť. Rieka dosahuje náročnosť WW I-III podľa úseku a stavu vody. Kaňonový charakter má na 2 úsekoch. Packraft (motorka) poskytuje výrazne vyššiu úroveň zážitku ako kanoe (auto) alebo raft (autobus). Tie isté pereje (zátačky) prinášajú úplne iný pocit vzrušenia.

Tento packraft trip je určený pre ľudí, ktorí chcú zažiť niečo nové. Chcú vystúpiť na víkend zo svojej komfortnej zóny, nevadí im sedieť 2x 3h v aute, aby mali intenzívny zážitok. Možno to bude najintenzívnejší víkend za sezónu 🙂 Salza tečie celú letnú sezónu, jej prietok a výška hladiny sa mení, vždy máme čerstvé informácie.

víkend
12 rokov+ Age
 • Destination
 • Departure
  Lodenica UK, Karloveské rameno Bratislava
 • Departure Time
  Piatok 12.7.2024 o 17:00
 • Return Time
  Nedeľa 14.7.2024 cca 20:00
 • Dress Code
  Spodná funkčná vrstva, ideálne technický rýchloschnúci materiál. Ľahká nepremokavá bunda to suchého vaku. Vlastné topánky na vodu. Kemp je v alpskej doline, aj v letných mesiacoch býva z rána a v noci chladno.
1
Piatok - odchod z Bratislavy
Zvyčajne odchádzame v piatok poobede z Lodenice UK v Karloveskej zátoke v Bratislave. Dopravu riešime spoločne za príplatok alebo prídu rekreanti samostatne na autách. Cesta trvá cca 3h a naša destinácia je rakúsky Wildalpen. Po príchode rozložíme stanový tábor, dáme zoznamovačku a welcome drink.
2
Sobota - rozdanie výbavy, inštrukcie, základný tréning a prvý splav
Prvý deň na vode si zvyčajne dáme ľahší úsek, aby ste sa s packraftami oťukali a získali sebadôveru. Salza poskytuje viacero možností a my sa prioritne riadime aktuálnym stavom vody. Budíček cca 8h, mierna panika okolo 9h, okolo 10h sme na vode. Predtým si zvyčajne zvezieme auto do cieľa. Počas splavu sa aj fotí a ak je prítomný profi fotograf, držte si v perejách úsmev na tvári :) Večer možno bude oheň a niečo ugrilujeme. Správny čas vytiahnuť šmakociny z domu, neponesiete ich hádam nazad :) Intenzívnejšia zoznamovačka. Ak sme niečo nafotili, večer si môžeme niečo premietnuť, potešiť sa i niečo naučiť.
3
Nedeľa - splavíme mierne ťažší úsek ako včera, máte sa na čo tešiť
Skúsenosti ste nabrali prvý deň, takže na druhý si trúfnete na mierne ťažší úsek. Pereje na Salze sa vyznačujú tým, že vždy po nich nasleduje kľudnejší úsek. V prípade prevrátenia sa je ideálne si držať packraft i pádlo, samostatne naň naskočiť. Ak sa to nepodarí, guide i rekreanti vám pomôžu. Možno si prejdeme si i pekný kaňon. Po splave odovzdáte veci, niečo zjeme, zbalíme kemp a vydávame sa na cestu domov. Alebo váš trip pokračuje iným smerom. Free your mind.
Platí to čo aj na ostatných packraft tripoch. Berieme menej ľudí, skupina klientov má minimálne 3 osoby a maximálne 10. Intenzívnejšie sa im venujeme, robíme aj profi foto dokuemntáciu. Cena na osobu je preto vyššia ako keď idete s autobusovým zájazdom alebo väčšou grupou na rafty alebo na nafukovacie kánoe. Rafting pre nafukovacie lode pre 4 a viac osôb je aj v Rakúsku výrazne obmedzený. Packrafting je braný rovnako ako kajaky, má minimálne obmedzenia. Zážitky sú pri packraftingu výrazne vyššie, máte intenzívnejší kontakt s vodou, slobodu a zodpovednosť za svoju loď. Ak ste začiatočník a máte chuť ísť s nami na Salzu, doporučujeme sadnúť si do kajaku vo Vodáckom centre, ideálne ak si dáte Kajakovú školu.