GO UP

Slovinsko 4 rieky

separator
Cena 390€ 4 dni
Scroll down

Slovinsko 4 rieky

390€ za osobu

Slovinsko jen krajina zasľúbená. Radi sem chodíme už vyše 20 rokov. Na packraftoch vám ukážeme okrem okrem smaragdovej Soče a Koritnice na juhu Julských Álp aj dolinu rieky Sáva na severnej strane pohoria. Majestátnosť alpských masívov je našou kulisou. Na riekach Sáva Bohinka a Sáva Dolinka sa zvyčajne rozjazdíme, klienti získajú skúsenosti zo stabilnými packraftami. Pozrieme pár pekných prírodných miest a následne sa presunieme do doliny rieky Soča. Náročnosti riek sa hýbu medzi WW1 – WW3, vhodné úseky riek vyberáme na základe aktuálneho stavu vody a počasia. V zálohe máme aj iné menšie toky v okolí. Bývame v kempoch, ale v závislosti od dostupnosi využívame aj služby slovenských lokálcov, prevádzkujúcich penzióny na severe v Dovje a na juhu v Cezsoči. Lokálci vedia viac ako Gúgl.

Slovinsko nerobíme pravidelne, berieme len malé skupiny pár krát ročne. Údolie rieky Soča je jedno z najkrajších v celých Alpách a ponúka množstvo možností na outdoor zážitky. Radi vám ukážeme, prečo sme si Slovinsko tak obľúbili. Cesta zo Slovenska trvá cca 5h, zvyčajne odchádzame stredu večer zo Slovenska a návrat máme v nedeľu v noci. Tento trip je vhodný pre ľudí, ktorí majú radi športy v prírode, majú základy pádlovania alebo sú prudko učenlivý a prejdú rýchlokurzom geniality.

 • Destination
 • Departure
  Lodenica UK, Karloveské rameno Bratislava
 • Departure Time
  na požiadanie
 • Return Time
  na požiadanie
 • Dress Code
  Pohodlné na cestu a do kempu. Budeme v horskom prostredí, ráno a večer bude chladno. Na vodu potrebujete svoju spodnú technickú vrstvu a plavky. Zoberte si aj staršie topánky, môžu byť a mierne väčšie, budete mať v nich neoprénové ponožky.
1
Odchod z Bratislavy
Cestujete samostatne, vo svojej grupe alebo za príplatok jednou z našich expedičných dodáviek. Cesta trvá cca 5h. Spíme buď v kempe alebo podľa dostupnosti v našej severoslovinskej základni v Country House Dovje .
2
Splavujeme rieky Sáva Bohinka a Sáva Dolinka
Ráno vyfasujete lode, pádla a výbavu. Tie si strážite, neoprény sušíte a vrátite nám to komplet až v nedeľu. Náš výber riek závisí od aktuálneho stavu vody. Beriem to, čo príroda dáva. Niekedy nám pustia aj z priehrady :) Obe rieky poskytujú širokú paletu úsekov, zvyčajne si na rozjazdenie dávame úseky WW I-II, ale pre odvážnejších sú po ruke aj vyššie cifry a nové výzvy. Pozrieme sa na ikonické jazerá Bohinj a Bled. Promenády, vyhliadky, zmrzlina, veliko točeno. Pozrieme si večer fotky?
3
Presun do doliny rieky Soča
Ubytujeme sa v kempe. Zvyčajne v Cezsoči, ale radi robíme nezvyčajné rozhodnutia :) Zvolíme vhodné a jazditeľné úseky Soče, náročnosť je od WW I po WW III+. Ak aj dva krát pôjdeme to isté, nie je to to isté, meníte sa aj vy aj rieka. Pre fajnšmekrov si dáme možno aj úsek Koritnice. V okolí poznáme viacero pekných prírodných miest, ktoré radi odporučíme alebo si dáme s vami. Pramene riek, úzke kaňony, vodopády, vyhliadky.
4
Dáme splav a odchod domov
V nedeľu si niečo splavíme, zbalíme veci a po programe ideme domov. Pár fotiek dáme k dispozícii v cene tripu, ale ozajstné lahôdky od profíka môžete mať za mierny príplatok už na tripe a v plnom rozlíšení pár dní po návrate domov. Akčné fotky z vody si nebudete stíhať robiť, radi vám v tom poslúžime.
Slovinsko máme ozaj radi. Ukážeme vám prečo. A vy to môžete ukázať kamošom či rodine. Pár fotiek v malom rozlíšení vám dáme k dispozícii v cene tripu. No ozajstné lahôdky od profíka môžete mať za mierny príplatok už na tripe a v plnom rozlíšení pár dní po návrate domov. Akčné fotky z vody si nebudete stíhať robiť, radi vám v tom poslúžime. Ak ste začiatočník, odporúčame pred tripom kontaktovať Vodácke centrum v Bratislave, vyskúšať si popádlovať v kajaku či packrafte na kľudnej vode. Menej skúsených z tripu nevylučujeme, naopak, môžu mať z toho najviac pozitívny zážitok. Náročnejšie úseky idú len tí rekreanti, ktorí a) vedia b) chcú. Najmä na Soči nie je problém náročnejšie úseky v závere vynechať. Ak máte otázky, opýtajte sa.